Poskam İlçesi

Poskam İlçesi şehrinde yapılacaklar

Cazibe merkezi veya yerel cazibe merkezleri ve turlar arayın
Ara

En iyi deneyimleri keşfedin

En iyi 10 Poskam İlçesi cazibe merkezi

Tüm Cazibe Merkezi Biletleri seçeneklerini görüntüle
Xin Jiang Jin Hu Yang
Sincan konumundaki Sonbahar manzara turistik yerleri listesinde 7. sırada

Xin Jiang Jin Hu Yang

6,1
Altın Göl Kavak Ulusal Orman Parkı, Sincan'ın Kaşgar bölgesindeki Poskam İlçesi'nin batı tarafında, Yarkand Nehri'nin hemen yanında yer alan güzel bir çöl vahasıdır. Burada on binlerce dönüm doğal kavak ormanı bulunmaktadır. Vahanın içindeki göl ve ağaçlarla çevrili olan park, muhteşem manzaralarıyla Kaşgar bölgesinin önemli turistik yerlerinden biridir. Buraya gelerek kavak ağaçlarını görmek ve harika bahçe manzaralarının tadını çıkarmak oldukça iyi bir seçenektir. Turistik alan oldukça geniş bir alana yayılmış olup, başlıca giriş kapısı çevresi ve Hu Yang ormanı bölgesi olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Bu iki bölge arasında servis araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Tüm alanı gezmek için yaklaşık 3-4 saat ayırmak uygun olacaktır. Ziyaretçiler alana girdiklerinde ilk olarak Jin Suo Köprüsü'ne ulaşırlar. Bu, göl üzerine inşa edilmiş büyük bir asma köprüdür ve üzerinde yürürken hafifçe sallanması oldukça eğlencelidir. Köprüyü geçtikten sonra göl kenarının güzel manzaraları görülebilir. Burada büyük bir nilüfer havuzu bulunmaktadır. Yaz aylarında açan nilüfer çiçekleri muhteşem bir görüntü oluşturur ve geniş çöllerin hakim olduğu Kaşgar bölgesinde özellikle değerli ve benzersiz bir manzara sunar. Nilüfer havuzunun yanı sıra burada balık tutma alanları, ekolojik yüzme havuzları gibi eğlence ve dinlenme imkanları da mevcuttur. Bölge içi araçlarla seyahat ederek parkın derinliklerindeki kavak ormanı bölgesine ulaşabilirsiniz. Bu geniş kavak ormanı on binlerce dönümlük bir alanı kaplar ve farklı dönemlerdeki çeşitli kavak ağaçlarını gözlemleyebilirsiniz. Sonbahar mevsiminde kavak yapraklarının sararması, burayı ziyaret etmek için mükemmel bir zamandır. Burada kavak ağaçlarını izlemenin bir başka özelliği de, kavakların su kenarlarında yetişmesidir. Durgun suya yansıyan kavak manzaralarını fotoğraflayarak etkileyici kareler yakalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, bölgede kum eriği ormanları ve köy evleri gibi alanlar da bulunmaktadır; gezebilir ve yemek yiyebilirsiniz. Park içinde şimdi bir otel de inşa edilmiştir.——Altın Göl Yang De Rui Tatil Oteli, eğer park içinde 2 gün veya daha uzun süre tatil yapmak istiyorsanız konaklama için tercih edebilirsiniz.Poskam İlçesi · Şehir merkezine uzaklığı 31,4 km
Armanisa Royal Memorial Mausoleum
Yarkent İlçesi konumundaki yapılacak en iyi şeyler listesinde 1. sırada

Armanisa Royal Memorial Mausoleum

6,2
Yarkent İlçesi · Poskam İlçesi konumuna uzaklığı 25 km
Yarkand River

Yarkand River

3,5
Yarkent İlçesi · Poskam İlçesi konumuna uzaklığı 6,8 km
Yarkant Mansion

Yarkant Mansion

5,2
Yarkent İlçesi bölgesi, Qing Hanedanlığı'nın Sincan bölgesindeki yönetiminin önemli bir tarihsel kanıtıdır. Qing Hanedanlığı Sincan bölgesini birleştirdikten sonra, genel olarak 1884'te Sincan'ın eyalet olarak kurulmasıyla iki döneme ayrılır: önceki dönemde askeri ve idari yetkilerin birleştirildiği bir askeri yönetim sistemi uygulanmış, 1762'de (Qianlong'un 27. yılı) Qing hükümeti "İli ve Çevresini Yöneten Genel Vali" (İli Genel Valisi) makamını kurmuştur. Sonraki dönemde Qing Hanedanlığı Sincan'da idari olarak birleşik bir ilçe sistemi uygulamış, 1883'te (Guangxu'nun 9. yılı) Sincan eyalet olmadan önce Yarkent Doğrudan Yönetilen İlçesi kurulmuştur. 1902'de (Guangxu'nun 28. yılı) Yarkent Doğrudan Yönetilen İlçesi, ilçe statüsüne yükseltilmiştir.Yarkent İlçesi · Poskam İlçesi konumuna uzaklığı 25,6 km
Kazanchi Street in the Old City Scenic Area

Kazanchi Street in the Old City Scenic Area

5,1
Yarkent İlçesi · Poskam İlçesi konumuna uzaklığı 24,9 km
Old Town Scenic Area

Old Town Scenic Area

4,9
Yarkent İlçesi · Poskam İlçesi konumuna uzaklığı 24,8 km
Shache Ancient City Gate

Shache Ancient City Gate

4,5
Yarkent İlçesi · Poskam İlçesi konumuna uzaklığı 25,7 km
Ancient City of Kashi
Southern Xinjiang konumundaki yapılacak en iyi şeyler listesinde 1. sırada

Ancient City of Kashi

7,3
Kaşgar Eski Şehri, Sincan'da bulunur ve yüzlerce yıllık tarihiyle Kaşgar hatta Sincan'ın ünlü turistik yerlerinden biridir. Eski şehirdeki binaların çoğu özgün bir tarza sahiptir, sokaklar birbirine bağlı ve uyumlu bir mimariye sahiptir, bu da fotoğraf çekmek için oldukça uygundur. Ziyaretçiler burada dolaşırken Orta Asya'nın egzotik atmosferine adım atmış gibi hissederler ve bu deneyim oldukça etkileyicidir. Ayrıca, burası "Uçurtma Avcısı" filminin önemli çekim yerlerinden biridir ve buraya gelenler filmdeki tanıdık sahneleri keşfedebilirler. Turistik bölge genellikle Id Kah Camii merkezli olup, düzensiz şekilli bir şehir alanıdır ve yaklaşık 2 km uzunluğunda ve genişliğindedir. Eski şehirde birçok sokak ve ara sokak bulunmaktadır; burada keyifle yürüyüş yapabilir, manzaraların tadını çıkarabilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Yaklaşık yarım gün süren bu gezi için önerilen rota, önce Id Kah Camii'ni ziyaret etmek, ardından Qiasa Yolu boyunca doğuya doğru ilerleyerek yüksek evler ve Kaşgar Doğu Pazarı'na ulaşmaktır. Ayrıca, birçok turist Kaşgar'ın tarihi dokusunu birkaç günde yavaş yavaş keşfetmek için eski şehirde konaklamayı tercih etmektedir. Antik kenti gezmek, buradaki özgün mimariyi ve sokakları deneyimlemek demektir. Şu anki antik kent binalarının çoğu yenilenmiş olup, evler nispeten yeni ve sağlamdır, ancak yenileme sırasında zengin yerel özellikler de korunmuştur. Burada renkli toprak ve tuğla duvarlar, kemerler, renkli kapı ve pencereler gibi özgün dekoratif unsurlar görebilir, yol boyunca fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca, daha otantik mimariyi deneyimlemek isterseniz, antik kentin doğu tarafındaki nehir kenarındaki yüksek evleri de ziyaret edebilirsiniz. Binaların mimarisini keşfetmenin yanı sıra, tarihi kentin sokaklarındaki birçok özel mağaza da ziyaretçilerin ilgisini çeken yerler arasındadır. Eski şehirde hemen hemen her sokağın kendine özgü bir teması bulunmaktadır.Bazaar adında bir yer("Bazar", Uygurca'da pazar anlamına gelir). Bunlar arasında demirciler çarşısı Kantuman Bazar, geleneksel şapkaların satıldığı Dopa Bazar, çiçek saksıları pazarı, el sanatları pazarı ve çömlekçiler pazarı gibi her biri kendine özgü özellikleri olan çarşılar bulunur ve yol boyunca gezilebilir. Sokaklarda ayrıca geleneksel çay evleri, üzüm, naneli ekmek (nang), koyun sütlü dondurma gibi yerel lezzetlerin satıldığı tezgahlar da vardır. Gezerken bu lezzetleri tadabilir, keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca, şehir merkezinde ziyaret edilebilen bazı geleneksel evler de bulunmaktadır. Genellikle bu tür evlerin girişinde bilgilendirme notları asılıdır. İçeri girdiğinizde tipik yerel bir evin içini gezebilirsiniz, ancak genellikle ev sahiplerinden küçük bir şeyler satın almanız beklenir. Eski şehir sokaklarında, güneşin tadını çıkaran yaşlı amcaları ve oyun oynayan çocukları görebilirsiniz, bu da bölgenin canlı yaşam atmosferini yansıtır. Antik kenti gezerken ziyaret edilmesi gereken birkaç önemli yer daha var. Örneğin, kentteki Id Kah Camii, ülkenin en büyük camilerinden biridir. Caminin görkemli mimarisi ve günde beş vakit namaz için toplanan kalabalık, yoğun dini atmosferi gözler önüne seriyor. Kentin doğusundaki Gaotai Geleneksel Konutları, eski şehir dokusunu koruyan bir bölgedir; kerpiç evler ve sokak üstü geçitler oldukça benzersizdir. Doğu tarafındaki nehrin karşısında bulunan Kaşgar Doğu Pazarı (Orta ve Batı Asya Uluslararası Ticaret Merkezi), Kaşgar'ın ünlü bir alışveriş merkezidir. Burada kurutulmuş meyveler, ipek ürünleri, uçucu yağlar, Yingjisha bıçakları gibi birçok Xinjiang özel ürünü ve el sanatları bulunabilir. [Önerilen Fotoğraf Çekim Noktaları] ✅ Kaşgar Eski Şehir Turistik Bölgesi - Hava Bahçesi, Eski Şehir Panorama Rehber Haritası, O Zaman Yavaş Butik Otel (Kaşgar Eski Şehir Turistik Bölgesi Şubesi), Çiçek Saksısı Çarşısı, Dokuz Ejderha Kültür ve Turizm Sokağı, Mavi Kemeraltı, Gül'ün Evi Butik Otel (Kaşgar Eski Şehir Turistik Bölgesi Şubesi), Xinjiang Yüz Yıllık El Yapımı Dondurma, Orman Geyiği Seyahat Fotoğrafçılığı, Tuna Kahve & Bar, Id Kah Camii, Saha Yağ Çarşısı Camii, Eski Şehir Hasan Yusuf El Yapımı Ahşap Sanatları Sergisi, Yağlı Boya Sokak, Kaşgar Eski Şehir Gökkuşağı Sokağı, Kese Sokağı, Dedemin Dedemin Babasının Naan'ı.Çin · Kaşgar
Xiye Micheng Scenic Area
Kağılık İlçesi konumundaki yapılacak en iyi şeyler listesinde 1. sırada

Xiye Micheng Scenic Area

5,2
içindeKunlun DağlarıAyaklarınızın altında büyülü bir yer yatıyor - Batı Gece Gizem Şehri. Bin yıllık harabeler, solgun sur kapıları, kurumuş antik cesetler, hışırtılı kuru dallar... Bize sayısız gizem bırakmış. Rüya arayışı yolculuğuna çıkın, zaman tünelinin dumanını yakın, o çelik gibi çağa dönün, bin yıldır kayıp olan sahneleri arayın. Uzak geçmişi geri getiremesek de, rüzgar ve yağmurun aşındırdığı kalıntılar arasından antik kentin görkemli günlerini seçebilirsiniz. Batı Gece Kayıp Şehir Manzara Alanı, Kağılık İlçesi'nin Loke kasabası hükümet merkezinin 1 km kuzeybatısında yer alır ve özerk bölge düzeyinde kültürel miras koruma birimidir. Dağılım alanı doğu-batı yönünde 1 km, kuzey-güney yönünde 1.5-2 km'dir. Antik kentin surları tamamen yıkılmış olup, şehir içinde her yerde çömlek parçaları, seramik parçaları, kül toprağı, kırmızı pişmiş toprak ve insan kemikleri gibi kalıntılar görülebilir. Harabe alanındaki sarı toprak platformlar ya duvar ya da mezar grupları olabilir. Son yıllarda, harabe çevresinde çiftçiler tarafından birçok çömlek, madeni para, bakır ürün ve süs eşyası keşfedilmiştir. İlçe kültür ve spor bürosunda bulunan, yaklaşık 18 cm yüksekliğindeki zarif bakır kap da burada ortaya çıkarılmıştır.Kağılık İlçesi · Poskam İlçesi konumuna uzaklığı 43 km
Xiang Fei Park
Southern Xinjiang konumundaki yapılacak en iyi şeyler listesinde 3. sırada

Xiang Fei Park

7,0
Kokulu Prenses Bahçesi, Kaşgar'ın doğu banliyösünde yer almaktadır. Bahçe, "Kokulu Prenses" adıyla ünlüdür. 1988 yılında önemli bir kültürel miras alanı olarak belirlenmiştir. 2014 yılında yenilenme çalışmaları başlamış ve bu yılın Ağustos ayında temel dönüşüm tamamlanmıştır. Yenileme sonrasında alan 70 dönümden 300 dönüme genişletilmiş, geleneksel mimari ile modern unsurların harmanlandığı bir mimari tarz benimsenmiştir. Bahçe, Kokulu Prenses'in doğumundan ölümüne, Kaşgar'dan Pekin'e, asil bir prensesten binlerce sevgi toplayan efsanevi bir figüre dönüşümünü anlatan üç ana bölümden oluşmaktadır: memleketi, evi ve hayat hikayesi. Xiangfei Bahçesi'nde ulusal birlik sergi salonu, Xiangfei'nin evi, eski değirmen, kabartma duvar, aşk ağacı, Baoyue Köşkü, ayna havuzu, ana mezar odası, vaaz salonu, yüksek ve alçak camiler, Xiangfei galerisi, Xiangfei çay evi, somut olmayan kültürel miras sergi alanı, şarkı ve dans gösteri salonu bulunmaktadır.Lezzetli Restoranlarve seyahat hatırası alışveriş merkezi gibi bölümlerden oluşmaktadır. Şehzade Bahçesi, İmparator Qianlong ve Şehzade'nin hikayesini ana tema olarak alarak, etnik gruplar arasındaki büyük birliği vurgular. Sürekli olarak manzara içeriğini ve Şehzade'nin hikayesini zenginleştirerek, bölge, tarih boyunca Xinjiang'daki çeşitli etnik gruplar arasındaki iletişim, etkileşim ve kaynaşmanın Kaşgar'daki güzel hikayelerini başarıyla yansıtıyor. Xiangfei Bahçesi'ndeki Xiangfei Karşılama Töreni ve "Neşeli Xiangfei" adlı büyük müzikli dans gösterisi, ziyaretçilere "şarkı ve dans diyarı"nın kültürel çekiciliğini ve "Kaşgar'ın her köşesinde Xiangfei'nin izleri"nin bölgesel özelliklerini daha net hissettirebilir; Uygur düğün deneyimi ve geleneksel el sanatları atölyeleri, ziyaretçilere Uygur kültürünün eşsiz atmosferini ve "Kaşgar'a gitmeden Xinjiang'a gitmiş sayılmaz" sözünün derin anlamını doğrudan yaşatabilir; Ücretsiz geleneksel Uygur şapkaları ve kuru yemiş ikramları, ziyaretçilere Kaşgar'ın misafirperverliğini ve "gastronomi şehri" unvanının hakkını verdiğini somut bir şekilde gösterebilir; Çeşit çeşit Xiangfei temalı kültürel ürünler ve hediyelik eşyalar ise ziyaretçilere Kaşgar'ın "yeme-içme, konaklama, ulaşım, gezi, alışveriş ve eğlence" açısından ne kadar benzersiz ve renkli olduğunu daha zengin bir şekilde deneyimletebilir.Çin · Kaşgar

Poskam İlçesi şehrindeki kaçırmamanız gereken deneyimler

Poskam İlçesi şehrindeki öne çıkan SIM Kartlar

Tüm SIM Kartlar seçeneklerini görüntüle
Çin 5G eSIM | Günlük Paket/Veri Paketi | 1-30 Gün | 24 Saatlik Faturalandırma | QR Kodu
󱌍
4,6/5
· 69.983 değerlendirme· 2,1 mlyn rezervasyon
Ücretsiz İptal
Çok satan Wi-Fi ve SIM Kartlar
50% indirim
Başlangıç Fiyatı:0,08 €0,16 €
8 Asya ülkesinde 5G/4G eSIM | Çoklu ağ desteği, ChatGPT ve Google Haritalar desteği | Günlük 500 MB - toplam 50 GB | 1-30 gün | 24 saat faturalandırma | QR kodu
󱌍
53% indirim
Başlangıç Fiyatı:0,07 €0,15 €
Çin Anakarası 5G eSIM | Üç Şebeke Desteği, ChatGPT ve Google Haritalar Desteği | Günlük 500 MB - Toplam 100 GB | 1-60 Gün | 24 Saat İçinde Faturalandırma | QR Kodu
󱌍
53% indirim
Başlangıç Fiyatı:0,07 €0,15 €
Çin/Hong Kong/Makao 5G eSIM | Günlük Plan / Toplam Veri | 24 Saatlik Faturalandırma | QR Kodu
󱌍
4,6/5
· 23.677 değerlendirme· 662.141 rezervasyon
Ücretsiz İptal
Seyahatseverlerin %91,3 kadarı öneriyor
50% indirim
Başlangıç Fiyatı:0,08 €0,16 €
Çin Anakarası · Hong Kong · Makao 5G eSIM | 5 Mobil Operatör · AI & TikTok | 1–365 Gün | QR Kod
󱌍
4,5/5
· 6.540 değerlendirme· 191.220 rezervasyon
Ücretsiz İptal
Benzer seyahatseverlerin seçimi
53% indirim
Başlangıç Fiyatı:0,07 €0,15 €
Çin Anakarası 5G eSIM | Çift Şebeke • Tüm AI & TikTok | 1–365 Gün | QR Kod
󱌍
4,6/5
· 9.117 değerlendirme· 238.248 rezervasyon
Ücretsiz İptal
7 günde 8.188 rezervasyon
53% indirim
Başlangıç Fiyatı:0,07 €0,15 €
Çin Ana karası 5G eSIM | TikTok & ChatGPT'yi destekler | Günlük veri paketi / Toplam veri paketi | 24 saate göre ücretlendirme | 1–365 gün | QR kod
󱌍
4,6/5
· 31.866 değerlendirme· 939.346 rezervasyon
Ücretsiz İptal
Seyahatseverlerin %91 kadarı öneriyor
50% indirim
Başlangıç Fiyatı:0,08 €0,16 €
Asya 10 Bölge 5G eSIM | Çoklu Şebeke • Tüm AI Destekli | 1–30 Gün | QR Kod
󱌍
4,7/5
· 5.396 değerlendirme· 136.954 rezervasyon
Ücretsiz İptal
Çok satan Wi-Fi ve SIM Kartlar
53% indirim
Başlangıç Fiyatı:0,07 €0,15 €

Poskam İlçesi şehrindeki ücretsiz yapılacak şeyler

Sıkça sorulan sorular

Poskam İlçesi şehrinde mutlaka yapılması gereken şeyler nelerdir?

Poskam İlçesi şehrindeki şu cazibe merkezlerini kaçırmayın: Xin Jiang Jin Hu Yang, Armanisa Royal Memorial Mausoleum ve Yarkand River. Günlük Turlar seviyorsanız Sincan Kaşi'den Başlayan Taklamakan Çölü Günübirlik Turu - Kumların Arasındaki Mavi Dalgaları Keşfedin seçeneğini deneyin. Açık Hava Deneyimleri ilginizi çekiyorsa Kaşgar'dan Dawakol Çölü'ne 1 Günlük Tur: Kumların Arasındaki Mavi Mücevheri Deneyimleyin seçeneğini deneyin.

Bir tur seçerken ne kadar zamanınız olduğunu ve nasıl bir deneyim aradığınızı belirleyerek başlayın. Şu anki popüler seçenekler arasında Sincan Kaşi'den Başlayan Taklamakan Çölü Günübirlik Turu - Kumların Arasındaki Mavi Dalgaları Keşfedin, Kaşgar'dan Dawakol Çölü'ne 1 Günlük Tur: Kumların Arasındaki Mavi Mücevheri Deneyimleyin ve Kaşgar'ın İki Yüzü | Dawakun Çöl Vahası + Kaşgar Eski Şehir Saf Eğlence Günübirlik Turu | Çok Dilli Rehber yer alıyor. Rezervasyon yapmadan önce gerçek zamanlı müsaitliği ve seyahat planını kontrol edin.

20 Ekim 2026 itibarıyla, Poskam İlçesi şehrindeki günlük turlar ve etkinlikler için referans fiyat yaklaşık EUR 36,15 – EUR 214,76 seviyesindedir. Fiyatlar süreye, grup büyüklüğüne, ulaşıma, biletlere, yemeklere ve varsa özel giriş gerekliliklerine göre değişiklik gösterir. Rezervasyon yapmadan önce lütfen faturalandırma para birimini ve fiyatın kişi başına mı yoksa grup başına mı verildiğini teyit edin.

Her zaman, her yerde 30 saniye içinde yardım alınMüşteri destek ekibiyle iletişime geçin

Değişiklik ve iptal politikaları, cazibe merkezlerine ve turlara göre farklılık gösterir. Daha fazla bilgi edinmek için lütfen ürün ayrıntıları sayfasını kontrol edin.

Bilet fiyatları hafta içi ve hafta sonu arasında, ayrıca yoğun ve düşük sezonlarda farklılık gösterebilir. Trip.com ile rezervasyon yaparken ekstra tasarruf etmek için Trip Coin'lerinizi de kullanabilirsiniz. İndirimli bilet rezervasyonuyla ilgili daha fazla ipucu ve en güncel bilgiler için lütfen Trip.com adresini ziyaret edin.